Гэтая старонка была перакладзена аўтаматычна і яшчэ не праверана экспертамі.
17.09.2024 #навіны 355 1 мин
Міжнародны конкурс прафесійнага майстэрства

🔵У Вялікім Ноўгарадзе стартуе міжнародны конкурс прафесійнага майстэрства з удзелам беларускай каманды

🔵Беларускія канкурсанты возьмуць удзел у 6 кампетэнцыях спаборніцтваў. .
✅В компетенции «Разработчик мобильных игр» Республику Беларусь представят учащийся филиала БГУИР «Минский радиотехнический колледж» Егор Кривошей в качестве конкурсанта и эксперт, преподаватель данного колледжа, Ольга Новик.

✅ Спаборнічаць за званне лепшага ў кампетэнцыі "Спецыяліст па аналізе даных (BI-аналітык)" будзе Дзяніс Пірагоў, навучэнец філіяла БДУІР "Мінскі радыётэхнічны каледж". Дапамагаць яму будзе Кацярына Пульманоўская, выкладчыца дадзенага каледжа. у кампетэнцыі «Оптаэлектроніка».
✅Конкурсант, учащийся филиала БГУИР «Минский радиотехнический колледж», Александр Волков, и эксперт, преподаватель филиала БГУИР «Минский радиотехнический колледж», Валерия Гавриленко, представят нашу страну в компетенции «Оптоэлектроника».

➡️Цырымонія адкрыцця Фінала Чэмпіянату высокіх тэхналогій адбудзецца ўвечары 17 верасня на набярэжнай Аляксандра Неўскага, дзе для мерапрыемстваў цырымоніі ўжо зманціравана сцэна і трыбуны для ўдзельнікаў конкурсу. і стратэгічныя сесіі, падпісанне пагадненняў і іншыя мерапрыемствы.
Помимо соревновательной части, на Чемпионате предусмотрены деловая и культурная программы: круглые столы и стратегические сессии, подписание соглашений и другие мероприятия.
⭐️Пожелаем белорусской команде яркого и достойного выступление в Финале Чемпионата высокий технологий!